Noc Muzeów 23 maja 2026 r. – bezpłatna linia „M” Komunikacji Miejskiej w Bielsku-Białej

Noc Muzeów 2026 - rozkład jazdy linii M

W sobo­tę 23 maja 2026 r. odbę­dzie się w Biel­sku-Bia­łej Noc Muze­ów – pod hasłem „Tka­my dobro­stan. Noc, któ­ra łączy”. Z tej oka­zji uru­cho­mio­na zosta­nie spe­cjal­na bez­płat­na linia „M” Komu­ni­ka­cji Miej­skiej w Biel­sku-Bia­łej – łączą­cą więk­szość atrak­cji tego­rocz­nej impre­zy. Na tra­sie poja­wi się kul­to­wy auto­bus – zabyt­ko­wy Ika­rus 280, któ­ry gościł na biel­skich dro­gach przez dzie­się­cio­le­cia (był użyt­ko­wa­ny w latach 1982–2018).

Tra­sa linii „M” roz­pocz­nie i zakoń­czy swój bieg na przy­stan­ku „Dmow­skie­go Urząd Miej­ski” (77) – zapew­nia­jąc dojazd do wie­lu obiek­tów bio­rą­cych udział w wyda­rze­niu m.in.:
- Ratusz w Biel­sku-Bia­łej – przy­sta­nek „Dmow­skie­go Urząd Miej­ski” (77),
- Archi­wum Pań­stwo­we o/w Biel­sku-Bia­łej, Befasz­czot Sp. z o.o. oraz Peda­go­gicz­na Biblio­te­ka Woje­wódz­ka Pała­cyk Ema­nu­ela Rosta – przy­sta­nek „Pił­sud­skie­go” (274),
- Wil­la Sixta – przy­sta­nek „3 Maja Dwo­rzec” (2) oraz “Hotel Pre­zy­dent” (4),
- Biel­ska Szko­ła Prze­my­sło­wa – przy­sta­nek “Sło­wac­kie­go BCK” (612) oraz “Pia­stow­ska Dwo­rzec” (264),
- Księ­gar­nia Augu­sta­na – przy­sta­nek “Wyspiań­skie­go Szpi­tal Miej­ski” (351) i (352),
- Stu­dio Fil­mów Rysun­ko­wych, Cen­trum Baj­ki i Ani­ma­cji OKO – przy­sta­nek “Sobie­skie­go Wyspiań­skie­go” (302) i (303),
- Miej­ski Dom Kul­tu­ry Sta­re Biel­sko, Para­fia Ewan­ge­lic­ko-Augs­bur­ska w Sta­rym Biel­sku – przy­sta­nek “Sobie­skie­go Pia­stów Ślą­skich” (297),
- Kościół pw. św.  Sta­ni­sła­wa Bisku­pa i Męczen­ni­ka w Sta­rym Biel­sku – przy­sta­nek “Sta­re Biel­sko Kościół” (305) i (306),
- Muzeum 90 – przy­sta­nek “Konop­nic­kiej Szpi­tal Pedia­trycz­ny” (170),
- Muzeum Histo­rycz­ne w Biel­sku-Bia­łej – Zamek Ksią­żąt Suł­kow­skich, Gale­ria Biel­ska BWA, Miej­ski Dom Kul­tu­ry Pre­isne­rów­ka oraz Książ­ni­ca Beskidz­ka – Zbio­ry Spe­cjal­ne – przy­sta­nek Hotel Pre­zy­dent (4).

Pod­czas podró­ży na pasa­że­rów będzie cze­kać dodat­ko­wa atrak­cja – kon­duk­to­rzy będą roz­da­wać oko­licz­no­ścio­we bile­ty, któ­re będzie moż­na ska­so­wać w zabyt­ko­wym kasow­ni­ku typu KRAK z 1982 r. Prze­jaz­dy linią “M” będą bez­płat­ne.

UWAGA! Auto­bus wyso­ko­po­dło­go­wy nie­przy­sto­so­wa­ny do prze­wo­zu osób na wóz­kach inwa­lidz­kich.