Wyłączenie płatności zbliżeniowych w biletomatach solarnych

Biletomat solarny w Kamienicy

W czte­rech bile­to­ma­tach solar­nych (fir­my Auto­ma­ti­kon), w któ­rych moż­na doko­ny­wać zaku­pu jedy­nie bile­tów jed­no­ra­zo­wych i krót­ko­okre­so­wych – od 1 maja 2024 r. wyłą­czo­na zosta­nie płat­ność zbli­że­nio­wa, przy dal­szym utrzy­ma­niu płat­no­ści gotów­ko­wej.

Okre­ślo­ne przez orga­ni­za­cje płat­ni­cze Visa oraz Master­card stan­dar­dy bez­pie­czeń­stwa trans­ak­cji finan­so­wych (elek­tro­nicz­nych) wyma­ga­ją zmia­ny zamon­to­wa­nych w bile­to­ma­tach solar­nych urzą­dzeń. Kosz­ty inwe­sty­cyj­ne (wymia­ny urzą­dzeń do płat­no­ści zbli­że­nio­wych) sza­co­wa­ne na ponad 20 tys. zł oraz utrzy­ma­nio­we i pro­wi­zyj­ne (ponad 3 tys. zł), przy bar­dzo niskich pozio­mach sprze­da­żo­wych poprzez kar­tę (ok. 500 szt. bile­tów jed­no­ra­zo­wych w mie­sią­cu) – były­by wyso­ce nie­uza­sad­nio­ne do ponie­sie­nia. Dla­te­go pod­ję­ta zosta­ła decy­zja o wyłą­cze­niu płat­no­ści zbli­że­nio­wych w bile­to­ma­tach solar­nych.

Z uwa­gi na powyż­sze, w ostat­nim okre­sie roz­wi­ja­ne są alter­na­tyw­ne instru­men­ty do naby­wa­nia bile­tów Komu­ni­ka­cji Miej­skiej w Biel­sku-Bia­łej tj. kasow­ni­ki elek­tro­nicz­ne znaj­du­ją­ce się w każ­dym pojeź­dzie oraz e‑sklep MZK (do kup­na bile­tów dłu­go­okre­so­wych).

Biletomat solarny w Kamienicy
Bile­to­mat solar­ny w Kamie­ni­cy