Wymieniamy rozkłady jazdy i porządkujemy informację pasażerską

Nowe standardy informacji pasażerskiej

Pod koniec lute­go roz­po­czę­ty został pro­ces kom­plek­so­wej wymia­ny roz­kła­dów jaz­dy oraz stan­da­ry­za­cji infor­ma­cji pasa­żer­skiej na przy­stan­kach auto­bu­so­wych w Biel­sku-Bia­łej. W pierw­szym eta­pie pra­ce porząd­ko­we są prze­pro­wa­dza­ne na głów­nych cią­gach komu­ni­ka­cyj­nych — przy­stan­kach auto­bu­so­wych, z któ­rych korzy­sta naj­wię­cej pasa­że­rów. Na chwi­lę obec­ną zakoń­czo­no pra­ce na cią­gach ul. Kra­kow­skiej, ul. Żywiec­kiej oraz na nowych wia­tach przy­stan­ko­wych zamon­to­wa­nych na ul. Cie­szyń­skiej i ul. Sza­rot­ki. W naj­bliż­szych dniach pla­no­wa­na jest wymia­na roz­kła­dów w cią­gu ul. Bystrzań­skiej, ul. Par­ty­zan­tów, ul. Zam­ko­wej, ul. 3 Maja, ul. War­szaw­skiej oraz ul. Pia­stow­skiej. W kolej­nych tygo­dniach suk­ce­syw­nie wymie­nia­ne będą roz­kła­dy na obsza­rze poszcze­gól­nych osie­dli. Pra­ce porząd­ko­we pla­nu­je się zakoń­czyć w lip­cu br.

Nowe tablicz­ki z roz­kła­da­mi jaz­dy
Na przy­stan­kach auto­bu­so­wych mon­to­wa­ny jest nowy wzór tablicz­ki z roz­kła­da­mi jaz­dy, w któ­rej zosta­ły doda­ne dodat­ko­we modu­ły oraz zmie­nio­ny został układ naj­waż­niej­szych infor­ma­cji. W pra­wym gór­nym rogu zamiesz­czo­na zosta­ła infor­ma­cja o dacie obo­wią­zy­wa­nia roz­kła­du jaz­dy, nato­miast pod spodem zamiesz­czo­no numer tele­fo­nu do dys­po­zy­to­ra MZK (pozy­ska­nie infor­ma­cji o roz­kła­dzie jaz­dy). We wzo­rze tablicz­ki przy­stan­ko­wej poja­wi­ły się dyna­micz­ne QR-cody, dzię­ki któ­rym po odczy­ta­niu infor­ma­cji zako­do­wa­nej w obraz­ku pasa­żer uzy­ska infor­ma­cję o rze­czy­wi­stych odjaz­dach auto­bu­sów komu­ni­ka­cji miej­skiej z przy­stan­ku na któ­rym się znaj­du­je — infor­ma­cja jest pozy­ski­wa­na z sys­te­mu dyna­micz­nej infor­ma­cji pasa­żer­skiej ITSBB. Na tablicz­kach znaj­du­ją się tak­że infor­ma­cje o Orga­ni­za­to­rze (Urząd Miej­ski w Biel­sku-Bia­łej Wydział Komu­ni­ka­cji) i Ope­ra­to­rze (Miej­ski Zakład Komu­ni­ka­cyj­ny w Biel­sku-Bia­łej Sp. z o.o.) wraz z dany­mi do kore­spon­den­cji oraz adres stro­ny inter­ne­to­wej komunikacja.um.bielsko.pl, zawie­ra­ją­cej wszyst­kie komu­ni­ka­ty i aktu­al­no­ści o funk­cjo­no­wa­niu komu­ni­ka­cji miej­skiej w Biel­sku-Bia­łej.

Stan­da­ry­za­cja infor­ma­cji pasa­żer­skiej
Pro­wa­dzo­ne na przy­stan­kach pra­ce to nie tyl­ko wymia­na samych tabli­czek roz­kła­do­wych ale tak­że stan­da­ry­za­cja zamiesz­cza­nej infor­ma­cji pasa­żer­skiej — przede wszyst­kim publi­ko­wa­nie cen­ni­ków bile­tów Komu­ni­ka­cji Miej­skiej w Biel­sku-Bia­łej, infor­ma­cji o moż­li­wo­ściach zaku­pu bile­tów a tak­że komu­ni­ka­tów o zmia­nach w kur­so­wa­niu auto­bu­sów. W gablo­tach wyzna­czo­ne zosta­ły tak­że miej­sca do zamiesz­cza­nia roz­kła­dów jaz­dy pry­wat­nych prze­woź­ni­ków. Co naj­waż­niej­sze — infor­ma­cje te będą na sta­łe zamiesz­cza­ne w tych samych miej­scach gablot roz­kła­do­wych.